ŞEFTALİ KURUSU - 100 GR
ŞEFTALİ KURUSU - 100 GR

 

 

Doğalkasa olarak Türkiye’nin en uzun ömürlü insanlarının yaşadığı şehir Nazilli’den sofralarınıza tat katacak lezzetlerden şeftali kurusunu sizler için hazırladık.

 

 

 

Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyvelerin faydaları saymakla bitmez.Lif açısından zengin olan kuru meyveler sindirim sisteminin de dostudur. Özellikle diyet yapanlar için vazgeçilmez bir ara öğün alternatifidir. Çocuklar için de sağlıklı bir atıştırmalıktır.

 Kuru şeftali bol miktarda magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, sodyum ile A, B ve C vitaminlerini içerir.Vücutta oluşan böbrek taşı ve kumlarını düşürür ya da eriterek yok olmalarını sağlar.

İdrar yollarında oluşan hastalık ve sorunlara karşı iyi gelerek idrar yollarını temizler.Sindirim sistemi ve hazım sorunu olanlar için doğal bir sindirim sistemi düzenleyicisidir.Diyet yapıp kilo veremeyenler şeftali kurusu tüketerek sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo verebilir.Kalp ve damar sağlığı için son derece yararlıdır.Ciltteki kusurlara iyi gelir ayrıca hücre yenileyici etkisiyle yaşlanma belirtilerini geciktirir.Bağışıklık sistemine güç katarak kış aylarında soğuk algınlığına bağlı olarak oluşan grip ve nezle gibi hastalıklardan vücudumuzu korur.Basurdan kaynaklı rahatsızlıkları gidermede iyi bir çözümdür.Genellikle sabahları uyandığımızda oluşan ağız kokusuna önlem olarak kullanılabilir.Gut hastalığına etkili bir çözüm yoludur.

Nazillinin uzun ömürlü, huzurlu ve dinamik insanlarının sırrı yediklerinde saklıdır. ;)

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Doğalkasa Whatsapp
Doğalkasa Whatsapp
Çerez Kullanımı