Lüks Dağ İnciri - 500 Gr
Lüks Dağ İnciri - 500 Gr
Lüks Dağ İnciri - 500 Gr

Aydın Lüks Dağ İnciri - 1 kg

İndirim Oranı : %2 İndirim
Fiyat : ₺460,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺450,00(KDV Dahil)

 

Doğalkasa olarak Türkiye’nin en uzun ömürlü insanlarının yaşadığı şehir Nazilli’den sofralarınıza tat katacak lezzetlerden kuru inciri sizler için hazırladık. 

Nazilli denildiği zaman ilk akla gelen meyvedir incir. Sizin için incir diyarından en lezzetli dağ incirlerini tek tek seçtik. Artık kış aylarında da leziz dağ incirimiz doğalkasa farkı ile sofralarınızda.

 

KURU İNCİRİN FAYDALARI

 Kurutulmuş halinin yaş meyvesine oranla besin değerleri daha yüksek olan incir, kurutulduğu zaman kalsiyum bakımından yaklaşık 5 kat daha zengin bir meyve haline gelir. Bu bakımdan inanılmaz bir enerji kaynağıdır.Lif bakımından son derece zengin olan kuru incir, kabızlığı giderir ve uzun süre tokluk verir.İncir A, B1 ve B2 Vitaminleri, manganez ve potasyum, magnezyum, bakır, demir ve fosfor bakımından zengindir. Yüksek potasyum seviyesi ve düşük sodyum seviyesi, hipertansiyonu olan insanlara rahatlama sağlar.Kuru incir iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sayede kemik gelişimini destekler ve kemik sağlığını artırır.İçerdiği antioksidan sayesinde kalp hastalıklarına ve çeşitli kanser türlerinin riskini azaltmaya yardımcı olur.Lif bakımından son derece zengin olan kuru incir, kabızlığı giderir ve uzun süre tokluk verir.İncir A, B1 ve B2 Vitaminleri, manganez ve potasyum, magnezyum, bakır, demir ve fosfor bakımından zengindir. Yüksek potasyum seviyesi ve düşük sodyum seviyesi, hipertansiyonu olan insanlara rahatlama sağlar.Kuru incir iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sayede kemik gelişimini destekler ve kemik sağlığını artırır.İçerdiği antioksidan sayesinde kalp hastalıklarına ve çeşitli kanser türlerinin riskini azaltmaya yardımcı olur.

 

 

Nazillinin uzun ömürlü, huzurlu ve dinamik insanlarının sırrı yediklerinde saklıdır. ;)

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Doğalkasa Whatsapp
Doğalkasa Whatsapp
Çerez Kullanımı